Kráľovná rodina oznámila svetu radostnú správu, že sa čoskoro rozrastú o nového člena. Princ Carl Philip so svojou manželkou princeznou Sofiou už v septembri tohto roka privítajú na svet svojho druhého potomka.

Švédsko je jedna z mála krajín, v ktorej vládne kráľovská rodina. Podobne ako anglickí monarchovia, aj škandinávski členovia urodzeného rodu pravidelne pútajú na seba pozornosť. Tentokrát sa im to podarilo vďaka radostnej novinke, ktorú palác oznámil vo štvrtok 23. marca 2017 prostredníctvom sociálnej siete Instagram. Princ Carl Philip a princezná Sofia sa tento rok stanú dvojnásobnými rodičmi.

Kráľovská rodina počas krstín najmenšieho člena Alexandra

Dvojica sa vzala v roku 2015 aj napriek tomu, že ona nemá “modrú krv” ako jej manžel, ktorý je štvrtým nástupcom na trón. Predtým, ako sa zo Sofie stala vojvodkyňa z Värmlandu, sa venovala modelingu. V súčasnosti svoj život zasvätila charitatívnej činnosti a dobročinným aktivitám. Kráľovský pár len pred rokom v apríli privítal na svet svojho prvého potomka Alexandra a čoskoro do ich rodiny opäť zavíta bocian, ktorý z ich malého syna spraví veľkého bračeka.

Princ Carl Philip a princezná Sofia so synom Alexandrom

Zdroj/Foto: Instagram