Kanada mala na šampionáte jedinú prehru, a to práve s Fínmi. Tí boli pred finále bez straty jediného bodu. Miernym favoritom bola napriek tomu Kanada. Úlohu napokon po tuhom boji kanadskí hráči splnili a obhájili zlato.

[sociallocker]McDavid otvoril v 12. minúte skóre finálového zápasu a sám nemohol ani len tušiť, že to bol rovno gól víťazný! Kanada bola počas celého zápasu lepším tímom, svedčí o tom aj pomer striel na bránu (33:16), no skvelý Koskinen v bránke Fínska odolával ako sa len dalo. Samozrejme, až na osudnú 12. minútu zápasu.

V závere zápasu sa Fíni pokúsili o hru bez brankára, no osem sekúnd pred koncom prehrali buly v útočnom pásme a Duchene strelil v poslednej sekunde gól do prázdnej brány. Kanaďania vybehli na ľad a prepukli oslavy, ktoré zabrzdili rozhodcovia, ktorí nechali dohrať deväť desatín… tie však samozrejme nič nezmenili na víťazovi zápasu ani na skóre finálového duelu.

Kanada – Fínsko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

góly: McDavid a Duchene

Zdroj: iihf.com, Youtube [/sociallocker]