Politika Andrej Danko prehral stávku: Na verejnosti musí chodiť TAKTO!

Andrej Danko prehral stávku: Na verejnosti musí chodiť TAKTO!

Konflikty koaličných partnerov a snaha dohodnúť sa s lekármi momentálne rezonuje slovenskou spoločnosťou. To však netrápi maďarského premiéra, ktorý sa rozhodol vyvolať škandál na medzinárodnej úrovni. Jeho šál pobúril mnohých politikov vrátane Andreja Danka, ktorý sa dokonca rozhodol pre stávku!

Maďarský premiér Viktor Orbán pred pár dňami poriadne pobúril politikov zo susediacich krajín. Zúčastnil sa totiž futbalového zápasu Maďarska s Gréckom, pričom sa v šatni stretol so samotnými hráčmi. Na krku mal však šál, na ktorom bola zobrazená mapa veľkého Uhorska. V ňom boli kedysi územia terajšieho Slovenska, Rakúska, Chorvátska, Rumunska a západnej Ukrajiny.

Orbánovi sa podarilo vyvolať medzinárodný škandál, ktorý okomentovali zástupcovia všetkých dotknutých krajín. Andrej Danko v tom čase vyhlásil, že keby bol premiérom, tak by dal maďarskému predsedovi vlády na protest šál so slovenským znakom. Vtedy zareagovala jeho kolegyňa, a zároveň predsedníčka Dagmar Kramplová. ,,Andrej, stav sa, že to Heger urobí v Košiciach,“ vyzvala bývalého predsedu parlamentu, ktorý na stávku prikývol.

Vo štvrtok (24. novembra) sa totiž práve na východe uskutočnilo stretnutie predsedov vlád krajín Vyšehradskej skupiny, tzv. V4, kde Heger skutočne daroval Orbánovi šál s nápisom Slovakia a slovenským znakom. ,,Tak som sa stavil a prišiel som o vlasy. Heger to presne v Košiciach urobil na stretnutí štátov V4. Odteraz už budem zvažovať, čo poviem. Nemienim sa strihať každý mesiac,“ humorne vysvetlil Danko svoj nový imidž na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Andrej Danko-predseda strany SNS | Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, Andrej Danko-predseda strany SNS, Orbán Viktor