Poslanec za konzervatívnu koaličnú stranu Smer – SD sa už dlhú dobu prezentuje najmä siahodlhými statusmi na Facebooku, v ktorých útočí predovšetkým na liberálne strany a ich voličov, ktorých oslovuje “slniečka”. Na mušku si ale zobral aj majiteľov firmy ESET, ktorí naňho ale za jeho výroky podali žalobu.

Ľuboš Blaha, poslanec koaličnej strany Smer – SD, sa už dlhú dobu prezentuje najmä extrémne dlhými a útočnými statusmi na Facebooku, kde podľa jeho slov odhaľuje pravdu o opozičných, liberálnych stranách a ich voličoch, ktorých nazýva “slniečka”. V jeho slovníku nechýbajú expresívne slovíčka, ktorými často znevažuje tých, ktorí nie sú poslancovi po chuti.

Potom, ako sa istú dobu obúval do boháča Georga Soroša, znenazdajky presedlal na slovenskú firmu ESET, ktorá je podľa neho napojená na americkú tajnú službu. Tvrdil to vo svojich videách, kde padli viaceré slová o zmienenej firme a jej financovaní politiky. ESETu ale došla trpezlivosť a po predžalobnej výzve, ktorú poslancovi Blahovi doručili ešte v máji, prešli ku skutkom. Hoci sa poslanec chváli, že ešte žiadnu žalobu nemá, ESET túto informáciu potvrdil denníku Sme.

Blaha už stihol na túto novinu zareagovať ďalším statusom: “Budem sa, samozrejme, brániť a ešte hlasnejšie poukazovať na to, ako ESET, resp. jeho vlastníci, zneužívajú svoju ekonomickú moc na podporu liberálnych politikov a médií. Nemôžeme dovoliť oligarchom, aby zlikvidovali demokraciu. Ubezpečujem ich, že tento súboj sa im páčiť nebude. Neviem sa dočkať – to bude tá najsrandovnejšia žaloba v dejinách práva,” baví sa poslanec. Svoje tvrdenia o ESETe ale bude teraz musieť pred súdom zrejme aj dokázať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: Facebook/ĽUBOŠ BLAHA, YouTube/Diskusia na palete