Poslanec Smeru Ľuboš Blaha sa v jednom z najnovších rozsiahlych statusov na sociálnej sieti rozhodol zaútočiť na hlavu štátu Zuzanu Čaputovú. Tentokrát vyzval prezidentku, aby vysvetlila prepojenie svojej kancelárie na „mafiánsku chobotnicu, ktorá rozleptáva policajné zložky“.

Aktuálne prebieha vojna medzi Úradom inšpekčnej služby a Národnou kriminálnou agentúrou, pričom zadržali a obvinili štyroch vyšetrovateľov NAKA. Následne prehovorili kolegovia obvinených vyšetrovateľov, ako aj ich právny zástupca Peter Kubina. A práve ten sa stal tŕňom v oku poslancovi Smeru Blahovi, ktorý okamžite v novom statuse zaútočil na prezidentku Čaputovú. V minulosti totiž Kubina pôsobil ako právny poradca prezidentky.

Vyzývam prezidentku Čaputovú, aby verejnosti okamžite vysvetlila prepojenie svojej kancelárie s mafiánskou chobotnicou, ktorá rozleptáva policajné zložky. V opačnom prípade je zrelá na odchod z funkcie hlavy štátu, pretože existuje vážne podozrenie, že je nepriamo zapojená do systému narafičených udavačov. Pani prezidentka bude musieť vysvetliť, ako je možné, že jej poradca Peter Kubina robí advokáta Čurillovi aj Ďurkovi, oboch vyšetrovateľov NAKA, ktorých zadržala inšpekcia kvôli manipulácii s výpoveďami udavačov. Meno prezidentkinho poradcu sa objavuje aj pri ďalších kauzách, spojených so systémom narafičených udavačov. Zastupoval Borisa Beňu, ktorý falošne obvinil Vladimíra Pčolinského, ex-šéfa SIS, ktorého nedávno prepustili z väzby. Kubina zastupoval aj Bernarda Slobodníka,“ píše Blaha.

Je náhoda, že týchto vyšetrovateľov obhajuje práve Lipšicov blízky priateľ? Je náhoda, že tento istý Lipšicov človek pracuje pre Zuzanu Čaputovú? Je náhoda, že Lipšic a Čaputová boli spolužiaci na práve? A že Čaputová spoločne s Lipšicom v roku 2018 volali po páde vlády Roberta Fica? Kedy začala vznikať chobotnica, ktorá dnes rozleptáva právny štát na Slovensku? Figuruje v tejto chobotnici Lipšic, Kubina aj Čaputová?“ zasypal svoj profil otázkami. Hovorca prezidentky Martin Strižinec ale pre Topky jasne uviedol, že Kubina pre Čaputovú nepracuje už od 25. mája: „A to práve z dôvodu, aby vzhľadom na jeho novú advokátsku činnosť nedochádzalo k podozreniam z konfliktu záujmov,“ objasnil.

Ani toto vysvetlenie však poslancovi Blahovi nepostačovalo, a tak vytrváva vo svojich úvahách. „Tuším, komu slúžite, ale jedno vám poviem – ste s Lipšicom prepojená pupočnou šnúrou. Môžete stokrát predstierať, že Kubina už formálne nie je váš poradca – všetci vieme, že ste s ním zarezala referendum,“ odkázal prezidentke so slovami, aby s touto témou predstúpila pred verejnosť na tlačovej besede.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Ľuboš Blaha, topky.sk │ Foto: FB/Zuzana Čaputová, Ľuboš Blaha