Novozvolený politik a predseda strany Sme rodina, Boris Kollár (50) má opäť problém. Na verejnosť sa dostali informácie, že jeho strana dlží reklamnej spoločnosti Fox One, nemalú čiastku peňazí.

[sociallocker]Celý problém je v tom, že Kollár založil politickú stranu netradičným spôsobom, a to premenovaním už existujúceho hnutia – Strana občanov Slovenska, ktorá veľa úspechov nezožala. A práve ona mala mať v reklamnej spoločnosti podlžnosti, ktoré do dnešného dňa neboli splatené.

„Naša spoločnosť má splatnú a uznanú pohľadávku voči Sme Rodina (predtým Strana občanov Slovenska – SOSKA) vo výške 377 185,12 eura. Pohľadávka vznikla titulom zmluvy o reklamnej činnosti zo dňa 1. 1. 2012,“ uvádza sa v správe pre Štátnu komisiu pre voľby, ktorú má k dispozícii Nový Čas.

Kollár však tvrdí, že Sme rodina nemá žiadne podlžnosti a účtovníctvo je v absolútnom poriadku. Stranu vraj preberal nezadĺženú, čo dokazuje aj audit, ktorý dáva robiť štát a nie samotné hnutie. Kollár sa tiež vyjadril, že pokiaľ sa zistí, že dlžná suma splatená nebola, nemá problém s jej uhradením.

Zdroj: cas.sk | Foto: facebook.com/Sme-rodina [/sociallocker]