Práca novinára sa v dnešnej dobe stáva čoraz viac rizikovým povolaním. No aj napriek tomu sa nájde pár odvážlivcov, ktorí sú odhodlaní zistiť pravdu. Na to však doplatil žurnalista, ktorý sa rozhodol posvietiť si na brata mafiánskeho bossa.

Roberto Spada je bratom významného mafiána v Taliansku a je zrejmé, že jeho biznis či vzťahy by sme mohli nazvať podozrivými. Na rovnaké súvislosti prišiel aj novinár Daniele Piervincenzi, ktorý neváhal, zobral mikrofón a kameramana s cieľom nájsť podozrivého muža.

Kriminálnika, ktorý žije na hranici zákona našiel v kúpeľnej lokalite neďaleko Ríma. Pýtal sa na jeho kontakty s ultrapravicovým hnutím CasaPound a politické spolupráce, ktoré mu zaručili zisk. Pri jednej z otázok však stratil trpezlivosť a namiesto odpovede, udrel hlavou novinára priamo do tváre, čím mu zlomil nos. Následne so svojím spoločníkom obuškom dobil Danieleho s cieľom ukončiť rozhovor.

Incident sa stal v novembri minulého roka, pričom pred pár dňami sudca vyniesol rozsudok. Násilník dostal 8 rokov a deväť mesiacov za mrežami. Taktiež musia obaja (Spada a jeho spoločník) zranenému mužovi uhradiť odškodné vo výške 4-tisíc eur.

Video si môžete pozrieť TU.

Zdroj: thelocal.it  |  Foto: Youtube  |  Video: Youtube