Nedávno Slovensko prekonalo hranicu 1 000 nakazených ľudí na deň, čo nenechalo chladným ani Igora Matoviča. Okrem iného totiž pravidelne vyzýva Slovákov, aby nepodceňovali situáciu a správali sa zodpovedne. Bude to však stačiť k tomu, aby nedošlo k prísnejším opatreniam?

Počas prvej vlny koronavírusu musela pandemická komisia pristúpiť k obmedzeniu voľného pohybu počas Veľkej noci, aby zabránila komunitnému šíreniu ochorenia COVID-19. Ľudia tak mohli cestovať len v rámci okresu, až na pár výnimiek.

Slováci sa obávajú, že k rovnakému scenáru môže dôjsť aj počas Sviatku všetkých svätých, ktorý sa datuje k 1. novembru a následne nadväzuje na deň Spomienky na všetkých verných zosnulých, ktorý poznáme ako “Dušičky“.  Na obavy tisícok ľudí zareagoval samotný premiér, ktorý oznámil, že o prísnejších opatreniach rozhodnú najbližšie dni.

Igor Matovič pripúšťa, že v hre je stále aj obmedzenie pohybu počas sviatkov. „To je životná nevyhnutnosť. V prípade, ak by sme videli, že by nám počet pozitívnych ľudí rástol a my by sme neprijali silnejšie ochranné opatrenia, ohrozíme životy a  zdravie,“ upozornil predseda strany OĽaNO na tlačovej konferencií. ,,Chápeme, že ľudia sú už z pandémie unavení a chcú žiť ako predtým. Nehľadajme však, prosím, cesty, ako opatrenia obísť, riziko šírenia nákazy takto neznížime,“ doplnil ho hlavný hygienik Ján Mikas.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OĽaNO  |  Foto: FB/Ministerstvo životného prostredia SR, YT/OĽaNO