Čaputová a Lengvarský navštívili nemocnicu: OSTRÉ slová prezidentky!

Dátum:

Zuzana Čaputová a súčasný minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský navštívili bratislavskú nemocnicu v Ružinove. Prezidentka SR sa pred novinármi vyjadrila ostro na tému zvládania pandémie a poukázala aj na množstvo obetí či vyčerpaný personál.

Zuzana Čaputová je po návšteve nemocnice v bratislavskom Ružinove zhrozená. Na utorkovej tlačovej besede poukázala na veľké množstvo hospitalizovaných, obetí, ako aj vyčerpaného nemocničného personálu. Prezidentka SR vyzvala verejnosť, aby prestala so šírením „bludov o covide“, ako aj „tliachaním o covide“.

Dodala, že Slovensko patrí v boji s Covidom pri počte nakazených na milión obyvateľov medzi najhoršie krajiny. „Prehrávame. Prehrávame boj s covidom. Sme najhorší v počte novonakazených na počet obyvateľov. Neviem, čo všetko treba vidieť, aby sme zmenili prístup. Väčšina ľudí na umelej pľúcnej ventilácii sa už nevráti domov. Čo viac treba vidieť ako vyčerpaný personál, ako ľudí zomierajúcich s inými diagnózami, lebo na nich nevyjde miesto,“ uviedla.

To, čo som dnes videla v Ružinovskej nemocnici, bolo tragické a hrozné. Ako je možné, že zdravotníci, ktorí ľudí zachraňujú, čelia vyhrážkam. Niekedy mám pocit, že túto krajinu nepoznám,“ dodala. Lengavrský zdieľal názor prezidentky: „To, čo zdravotníci momentálne zažívajú, je pre mňa až nepredstaviteľné,“ podotkol. K téme návrhu na lockdown sa nateraz nevyjadril.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/HNtelevízia

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...