Zuzana Čaputová ako hlava štátu privítala v stredu slovenských hasičov, ktorí sa vrátili z náročnej misie v Grécku, kde pomáhali s hasením rozsiahlych požiarov. Na sociálnej sieti zverejnila aj jednu fotku, ktorá pobúrila protokolistku a prezidentke adresovala za tento počin kritiku.

Slovenskí hasiči sa po náročnej práci v Grécku, kde s pomocou 75 hasičov a 30 kusov techniky hasili požiar na ostrove Eubója, vrátili konečne domov. Na Slovensku ich privítala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá im vzdala úctu za perfektne odvedenú prácu a šľachetné gesto pomoci.

Slovenskí hasiči sa stali symbolom profesionality a šľachetnosti. Ich misia v Grécku bola pre každého z nich veľkou profesionálnou výzvou. Čelili požiaru nevídaných rozmerov. Okrem profesionality prejavili aj odvahu, empatiu, solidaritu, a predovšetkým schopnosť spolupráce. My doma sme cítili hrdosť… Hasiči nikdy nevedia, či sa vrátia zo zásahu živí a zdraví. Riskujú svoje zdravie, aby ochránili životy a zdravie iných. Aj po ich misii na ostrove Eubója ostali ochránené konkrétne ľudské životy a majetok. Za to som im dnes za nás všetkých vyjadrila veľké poďakovanie,“ uviedla na sociálnej sieti.

Medzi zábermi zverejnila prezidentka aj fotku, na ktorej jedného z hasičov v dojímavej chvíli objala. Práve toto gesto skritizovala protokolistka Božena Volková. „Z protokolárneho hľadiska objatie v poriadku nie je. Iste by jej protokolárni poradcovia mohli argumentovať tým, že dotyčný hasič bol jej príbuzným, kamarátom alebo aj tým, že pani prezidentku situácia jednoducho dojala, no v princípe by sa to stávať nemalo,“ odvetila pre Plusku a dodala, že súčasný protokol je v našich podmienkach „pružný ako guma na skákanie“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Zuzana Čaputová