Po tom, ako Zuzana Čaputová vyhrala prezidentské voľby, nechala sa obklopiť skupinou odborníkov, ktorí sa stali jej radcami vo verejných veciach. Hlava štátu však zrejme nečakala, že zlyhanie príde práve z jej radov, a tak je nútená situáciu radikálne riešiť.

Kameňom úrazu sa stal Národný pochod za život, kde takmer 50-tisíc našincov podporilo ochranu života od počatia. Aj napriek tomu, že Čaputová niekoľkokrát verejne uviedla, že bude nestranná, názor na verejnú udalosť prišla zo strany Henriety Hajtovej z tlačového oddelenia kancelárie prezidentky.

Pracovníčka z paláca totiž napísala na sociálnej sieti jasný odkaz. ,,Inkvizítori, pokrytci, pedofili, úchyláci,“ nazvala ľudí, ktorí sa zúčastnili akcie. Aj napriek tomu, že sa hlava štátu v tom čase nachádzala v New Yorku, o príspevku Hajtovej, od ktorého sa ostro dištancovala, bola okamžite informovaná.

Prezidentka sa na Slovensko vrátila práve dnes, pričom zrejme došlo k rýchlemu stretnutiu so zamestnankyňou paláca. „Za svoje vyjadrenia na Instagrame sa týmto ospravedlňujem, uvedomujem si, že to bolo z mojej pozície nevhodné. Aj keď išlo o vyjadrenie na mojom súkromnom účte, ktorý je uzavretý len pre mojich priateľov, použila som nevhodné slová a ospravedlňujem sa ľuďom, ktorých som sa tým dotkla, nečakane uviedla štátna zamestnankyňa pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: markiza.sk, YouTube