Je to iba pár hodín, čo vládni predstavitelia predstavili sprísnenie protipandemických opatrení, ktoré majú minimálne zastaviť kritickú situáciu s nárastom infikovaných ľudí. Zmeny sa dotýkajú predovšetkým zamestnancov, ktorí budú musieť v týchto dňoch čeliť viacerým prekážkam. Môže však dôjsť aj k situácií, keď našinci nebudú chcieť spolupracovať.

Premiér oznámil, že zamestnanec sa bude musieť pri vstupe do práce preukázať covidom pasom, potvrdením o prekonaní koronavírusu alebo negatívnym výsledkom testu. K novinkám patrí aj väčšia právomoc zamestnávateľa, ktorý môže kontrolovať zamestnancov covid pas.

Mnohých ľudí však zaujímalo, kto bude platiť za vykonané antigénne testy a v krajných prípadoch PCR testy. Podľa slov ministra práce budú dve možnosti na vyriešenie tohto problému. ,,Buď to bude preplácané, alebo tie testy budú k dispozícií,“ uviedol Milan Krajniak po rokovaní vlády.

Je viac ako pravdepodobné, že môže nastať situácia, keď sa niektorí zamestnanci odmietnu zaočkovať alebo pravidelne testovať. Člen strany OĽaNO vysvetlil, že firma nemôže takého pracovníka prepustiť, no môže ho poslať domov na základe prekážky v práci. Minister zároveň upozornil, že režim OTP má trvať iba obmedzený čas.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Úrad vlády SR, Pixabay