A je to tu! Meteorológovia informovali vo štvrtok 24. mája o mimoriadne teplých dňoch, ktoré sa blížia do mnohých európskych oblastí. Nastávajúci týždeň by tak mohol priniesť teploty, ktoré môžu atakovať hranicu +35 °C.

Vyhliadky meteorológov hovoria o vlne horúčav, ktoré majú namierené do Európy. „Z Atlantiku sa počas víkendu rýchlo cez Škandináviu až nad západné Rusko presunie oblasť vysokého tlaku a už na konci týždňa sa bude stredná Európa nachádzať vo veľmi teplom južnom prúdení. Teplý vzduch k nám bude prúdiť z východnej Afriky, kde teplota v týchto dňoch dosahuje hodnoty vysoko cez +40 °C, pričom v Egypte namerali až takmer +50 °C, uvádza imeteo.sk.

Takéto otepľovanie zasiahne aj územie Slovenska. V celej strednej Európe budú maximálne teploty počas nastávajúcich dní stúpať zo dňa na deň. Začiatkom týždňa by malo byť najteplejšie v Poľsku, Nemecku a v Rakúsku. Teploty tu budú stúpať až cez hranicu +30 °C, na našom území sa budú pohybovať zväčša do +30 °C.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Nemecké lokálne numerické modely naznačujú na skutočnosť, že počas utorka 29. mája môžu teploty v krajine dokonca prelomiť hranicu +35 °C.

„Teplý vzduch v našej oblasti však bude súčasne aj vlhký. Pripraviť sa tak treba na poriadne intenzívne búrky a to najmä v spomínanom Nemecku,“ uviedlo na záver imeteo.sk.

Zdroj/Foto: imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com