DOHRA kauzy Ficovej nahrávky na chate: Padlo obvinenie od NAKA!

Dátum:

Po nedávnej veľkej kauze nahrávky na chate, na ktorej sa rozprával Robert Fico, Robert Kaliňák, advokát Marek Para, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora Gašpara, advokát Pavol Gašpar, prišla nečakaná dohra. Jeden z aktérov má na krku obvinenie NAKA.

Chata pri Leviciach, na ktorej sa na videonahrávke dohadujú politici, advokáti a nitriansky podnikateľ, má dohru. Polícia zverejnila na sociálnej sieti, že Pavol Gašpar, syn exprezidenta polície Tibora Gašpara, je obvinený. „V súvislosti s medializovanou chatou vyšetrovateľ NAKA dňa 9. 2. 2022 začal trestené stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie osobe P. G. za zločin krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy,“ upresnila polícia.

Advokát Gašpar, ktorého otec je obžalovaný v kauze Očistec, sa k prípadu svojho obvinenia vyjadril na sociálnej sieti. Celý prípad považuje za účelový a nezákonný: „To, že NAKA tento týždeň niečo podnikne, radostne avizoval aj minister vnútra Roman Mikulec v jednom zo svojich posledných statusov, čo je v súvislosti s dnešným obvineným len ďalší dôkaz o tom, že NAKA je dnes v rukách politikov. Považujem to za reakciu na moje mediálne výstupy. Jediným cieľom je snaha ma umlčať a zabrániť mi tak verejne komentovať nezákonnosti,“ myslí si.

„Áno, treba rýchlo mediálne prekryť závažné podozrenia z trestnej činnosti ich kolegov a niektorých prokurátorov UŠP… Čo však nepovažujem za náhodu je to, že sú to tí istí operatívci, ktorí sú podozriví z toho, že zneužili svoju právomoc a podieľali sa na nezákonnom odpočúvaní porád advokátov, čo konštatovala aj Generálna prokuratúra Slovenskej republiky a Krajská prokuratúra v Nitre… Som presvedčený, že zákonným spôsobom preukážem svoju nevinu. A organizovaná skupina pôsobiaca v rámci NAKA, ktorá kriminalizuje na objednávku vybraných ľudí, bude spravodlivo potrestaná,“ rozohnil sa Gašpar mladší.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Pavol Gašpar, Polícia Slovenskej republiky │ Foto: YT/SMER – Sociálna Demokracia

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...