Najdlhšie vládnuca panovníčka Spojeného kráľovstva oslavuje 21. apríla svoje okrúhle jubileum, na počesť ktorého boli zverejnené unikátne fotky z jej života.

Jej Veličenstvo Alžbeta II, celým menom Elizabeth Alexandra Mary sa narodila v Londýne ako prvorodená dcéra vojvodu Alberta a vojvodkyne Elizabeth Bowes-Lyonovej. Na kráľovský trón zasadla ako 26 ročná po tom, čo v roku 1952 náhle zomrel jej otec.

Alžbeta nie je len kráľovnou, ale predovšetkým matkou, starou mamou a prastarkou. A práve so svojimi pravnúčatami sa hrdá kráľovská prastarká odfotila, čím ju môžeme vidieť aj v úplne inej role, ako je bežné. Na fotke sú zľava James vikomt Severn, Lady Louise Alice Elizabeth Mary Mountbatten-Windsor, Mia Tindall, princezná Charlotte, Savannah Phillips, princ George a Isla Phillips.

foto1

Kráľovná Alžbeta so svojou dcérou princeznou Annou, celým menom Anne Mountbatten-Windsor, ktorá bude tento rok oslavovať 66. narodeniny.

foto3

Kráľovná je veľkou milovníčkou zvierat. Okrem lásky ku koňom, zbožňuje aj svojich štvornohých spoločníkov: Willow, Vulcan, Candy a Holly.

foto2

Rodinná fotografia s tromi princami – od najstaršieho po najmladšieho. Fotka bude zároveň použitá k vydaniu nových poštových známok pri príležitosti kráľovniných narodenín. Pre Georga to bolo vôbec prvé takéto fotenie.

foto4

A takto sa kráľovná postupne menila s plynúcimi rokmi svojho vládnutia:

foto5 foto6 foto7 foto8 foto9

foto10 foto11 foto12

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Facebook, Youtube