Pred pár rokmi nikoho čínska futbalová liga nezaujímala. Dnes je všetkému inak. V minulej sezóne patrilo hneď päť z top pätnásť prestupov práve čínskym klubom, ktoré aj naďalej utrácajú neskutočné peniaze. Posledným úlovkom je dlhoročný brazílsky reprezentant!

[sociallocker]Žeby najdrahší prestup leta? Je to možné! Vedenie čínskeho futbalového klubu FC Shanghai SIPG, ktorý skončil v uplynulej sezóne na druhom mieste domácej ligy sa buchol po vrecku. Známeho brazílskeho futbalistu Hulka získalo podľa dostupných informácií za 58 miliónov eur, čím prekonalo čínsky rekord. Ten mal od minulého leta hodnotu 51 miliónov eur. A to nie je všetko! Ročne si Hulk zarobí údajne až 20 miliónov eur, čím sa stane druhým najlepšie plateným hráčom na svete, tesne po Ronaldovi.

Hulk už v teenagerskom veku prestúpil do Európy. Rok hral v Portugalsku, následne sa tri roky pohyboval v japonskej lige. Do brazílskej reprezentácie sa dostal však až počas vydareného pôsobenia v FC Porto, kde strávil štyri roky. Od roku 2012 hral v špičkovom ruskom klube Zenit Petrohrad.

Hulk, vlastným menom Givanildo Vieira da Sousa, sa dostal k svojej prezývke vďaka obrovskej postave. Dňa 25. júla bude mať 30 rokov. Od roku 2009 reprezentoval Brazíliu v 46 zápasoch a strelil 12 gólov.

Zdroj: goal.com | Foto: Facebook[/sociallocker]