Politika Ján Budaj predložil návrh: 13 opatrení na zníženie spotreby energií!

Ján Budaj predložil návrh: 13 opatrení na zníženie spotreby energií!

K riešeniam blížiacej sa energetickej krízy najnovšie prispel aj minister životného prostredia Ján Budaj, ktorý predložil materiál s trinástimi opatreniami. Týkajú sa predovšetkým orgánov verejnej správy, ktoré sa budú musieť naučiť poriadne šetriť!  

Vláda najnovšie schválila návrh opatrení na zníženie spotreby energií vo verejnej správe. Má ísť o významné úspory v krátkom i dlhodobom horizonte. Medzi opatreniami je napríklad zníženie teploty vykurovania, inštalácia LED osvetlenia, no aj nariadená práca z domu.

Jednotlivé úrady verejnej správy majú znížiť spotrebu energií v období od 1. októbra 2022 do 30. apríla 2023 minimálne o 15 %. ,,Opatrenia sú rýchlo uskutočniteľné, väčšina z nich nie je finančne náročná, tie, ktoré sú, budú refundované zo strany štátu,“ vysvetlil Budaj po rokovaní vlády.

Podľa slov ministra má práve verejná správa byť príkladom, ako ušetriť na energiách. Všetky úsporné riešenia sú zamerané hlavne na administratívne budovy, ktoré sú vo vlastníctve štátu. „Opatrenia a ciele sa nevzťahujú na špeciálne priestory, ako napríklad nemocnice, zdravotnícke zariadenia, zariadenia sociálnych služieb, školské zariadenia či zariadenia na výkon väzby alebo výkon trestu odňatia slobody,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: minzp.sk, YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Ján Budaj