Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic pred časom uviedol, že si všimol neznáme vozidlo, ktoré ho malo sledovať. Tieto slová zopakoval aj v markizáckej relácií Na telo, pričom SIS takéto úvahy poprela. Teraz ale prišlo nečakané vysvetlenie a Lipšic sa dozvedel, kto šoféroval automobil.

Daniel Lipšic uviedol, že ho mal ktosi na neznámom vozidle v piatok počas cesty z Pezinka do Národnej rady v Bratislave sledovať. Tieto slová zopakoval aj v nedeľnej politickej markizáckej relácií Na telo. Vozidlo malo mať neexistujúce evidenčné číslo a neželaný doprovod tak mohol byť dávaný do súvislosti s úkonom tajnej služby.

SIS sa voči takýmto podozreniam okamžite ohradila. Lipšic tiež dodal, že ráta s možnosťou zadržania antitímom inšpekcie a na túto možnosť už pripravil aj svoju rodinu. Napokon došlo podľa Denníka N k nečakanému rozuzleniu: “Bolo mi bezpečnostnými zložkami objasnené, že išlo o individuálne zlyhanie vodiča jednej z bezpečnostných zložiek, a tým to považujem za vyriešené,” uviedol Lipšic. Daný vodič mal byť aj na detektore lži, pričom sa odhalilo, že nešlo o akciu namierenú proti špeciálnej prokuratúre.

Po týchto slovách SIS sa rozohnil predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý žiada ospravedlnenie: “Nie, pán špeciálny prokurátor, nie je to vyriešené. Očakávam, že sa ospravedlníte Slovenskej informačnej službe, že ste ich klamlivo zatiahli do prebiehajúcej kauzy a do médií ste lživo uvádzali, že vás sleduje SIS napriek tomu, že ste o tom nemali dôkazy. A teraz sa pravda ukázala, že to bol niekto iný a nie SIS,” odkázal Kollár na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Boris Kollar │ Foto: YT/Denník N, Televízia Markíza