21. februára uplynul jeden rok, odkedy bol vo svojom dome vo Veľkej Mači chladnokrvne popravený investigatívny reportér a externý univerzitný pedagóg na Katedre žurnalistiky v Nitre Ján Kuciak. Spolu so svojou snúbenicou Martinou Kušnírovou prišiel o život rukou vraha, čo vyvolalo mimoriadne negatívnu vlnu reakcii v celej poločnosti.

Vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej otriasla slovenskou spoločnosťou, pričom momentálne je zo skutku obvinených niekoľko osôb, ktoré sa podrobujú vyšetrovaniu. Incident sa však dotkol nielen rodinných príslušníkov či priateľov dvojice, ale doslova celej krajiny, pričom svoj názor na situáciu sa počas prvého výročia rozhodol vyjadriť aj mladý herec Martin Toman.

Po udalostiach z uplynulúho roka sa zatvoril do štúdia, kde pripravil svoju hudobnú výpoveď, s ktorou sa stotožňuje aj množstvo Slovákov. „Piesne o ničom ma nebavia rovnako tak, ako vláda čo za nič nestojí… Podľa NE-O-VE-RE-NÝCH informácií som aj ja za slušné Slovensko. Za Slovensko, kde sa nebudeme báť žiť naozajstnú demokraciu. Slovensko, kde nebudeme zotročovaní tými, ktorých si sami volíme,“ uvádza bez okolkov autor kladby „Povedali“.

„Už aj ateista zviera kríž, keď za pravdu život položia mladí ľudia. Nechceme sľuby, ale aj činy. Pieseň venujem každému z vás, ktorí hľadáte pravdu, ktorí sa nebojíte za ňu postaviť.
Pieseň venujem každému politikovi, ktorý háji hodnoty bez toho, aby si to musel pripisovať do volebných letákov,“ dodáva spevák.

Video: YouTube | Foto: Facebook/Martin Toman, Martina Kušnírová