Ďalšia strašná havária na cestách! Tentokrát havaroval mikrobus slovenskej prepravnej spoločnosti, ktorý prevážal slovenské opatrovateľky. Vozidlo sa prevrátilo neďaleko Viedne!

Na cestách došlo v nedeľu v noci k ďalšej havárii. Tentokrát sa prevrátil mikrobus slovenskej prepravnej spoločnosti so sídlom v Humennom, ktorý ostal ležať na ľavom boku na obchvate Viedne. Vozidlo sa prevrátilo na mokrej vozovke diaľnice A21 pri predbiehaní kamióna. V októbri 2017 pritom došlo k tragickej nehode, pri ktorej zahynuli slovenské opatrovateľky.

Podľa informácii polície utrpeli traja zo štyroch cestujúcich menšie zranenia a kým dve osoby boli prevezené do nemocnice v Badene, ďalšia skončila na klinike vo viedenskom Meidling. K nehode malo pritom dôjsť za silného sneženia a cestujúcich museli po havárii z mikrobusu vyslobodzovať dvadsiati hasiči s piatimi vozidlami.

K incidentu sa pre Regionzemplin vyjadril aj samotný majiteľ dopravnej spoločnosti: „Nešťastie chodí aj po ľuďoch… Stalo sa aj nám. Pri miliónoch dopravných kilometrov sa stalo na včerajších katastrofálnych cestách aj nám, že pri zmene jazdného pruhu (pri predchádzaní kamiónu) došlo k prevráteniu nášho auta. Najnovšia posila našej flotily sa prevrátila. Našťastie sa trom cestujúcim nič vážne nestalo. Jedna cestujúca ma zlomenú ruku a ja, ako majiteľ spoločnosti, koordinujem kompletnú pomoc. Každý robí to, čo má. Auto si samo zavolalo všetky záchranné zložky. O všetko je maximálne postarané a ďakujeme všetkým, ktorí nám vyjadrujú podporu,“ odkázal Duhoň so slovami, že boli kontaktované aj zástupkyne opatrovateliek.

Sneh na cestách komplikuje dopravu na Slovensku, aj v Rakúsku

Zdroj: regionzemplin.sk | Foto: Facebook, YouTube