Známy umelec zomrel v utorok 1. novembra. Množstvo slovenských hercov prejavilo smútok aj na sociálnych sieťach.

[sociallocker]Významný kameraman Jaroslav Zeman zomrel, informuje na svojom blogu bývalý riaditeľ STV Peter Malec. Zeman začal ako asistent kamery v Slovenskej televízii, neskôr študoval v Moskve a v STV začal pracovať ako kameraman. Spolupracoval na vzniku viacerých filmov či zábavných programov, ktoré režírovali také veľké mená ako Bednárik, Kákoš či Lasica.

Ako kameraman pracoval napríklad na filme Zuzana Hraškovie. Medzi najznámejšie televízne programy, na ktorých spolupracoval patrí relácia 5 proti 5, Pošta pre teba či seriál Ordinácia v ružovej záhrade. Venoval sa aj športovým prenosom, veľkým zábavným prenosom, hudobným festivalom a koncertom.

14915582_10210866904099797_151357186047411117_n-1
Kameramana Jaroslava Zemana poznali takmer všetci herci

Pri práci sa s ním stretlo mnoho známych slovenských hercov či filmárov, ktorých strata zasiahla. “Nikdy by som si nepomyslel, že dnešný prvý novembrový deň, taký pokojný a slnečný, sa stane podvečer takým smutným. Pred pár hodinami náhle a nečakane dotĺklo srdce môjho kamaráta a dlhoročného spolupracovníka, môjho kameramana,” hovorí smutne režisér Laco Halama. “Všetci, ktorí ste ho poznali – a na tejto sieti ich je veľa, hoci on sem nevkročil – spomeňte si na jeho energiu, talent a humor,” dodal jeho kamarát, ktorý sa s ním poznal takmer štyridsať rokov.

Režisér Laco Halama s ním spolupracoval 35 rokov

Úprimnú sústrasť vyjadrila aj Jana Hubinská: “Nechce sa mi veriť týmto správam, zovrie mi vždy srdce. Môže to znieť akokoľvek, ale Jarino tu aj tak zostáva s nami v spomienkach a v práci, ktorú máme za sebou – a on jej má neúrekom. R.I.P.

Herečka Eva Pavlíková tiež patrí medzi tých, ktorí spolupracovali s Jaroslavom Zemanom. “Dnes nás navždy opustil náš kamarát, skvelý kameraman a človek, s ktorým sa spája televízna kariéra mnohých z nás. Tak skoro a tak nečakane. Vďaka Ti za všetko, Jaro,” smutne hovorí Pavlíková. Ďakuje tiež za humor, energiu, úsmev, človečinu a dodáva, že pracovať s ním bola radosť a často aj veľká zábava. Úprimnú sústrasť vyjadrili aj Bibiana Ondrejková, Lenka Barilíková, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Andrej Bičan, Maroš Kramár, Andy Hryc, Ivan Plesník a mnoho iných.

Eva Pavlíková si spomína na zábavu a radosť pri práci s ním

Režisér Laco Halama, blízky priateľ a spolupracovník Jaroslava Zemana, informoval o konaní poslednej rozlúčky. Každý, kto sa chce prísť rozlúčiť, môže tak spraviť v pondelok 7.novembra o 13 h. v bratislavskom krematóriu.

Zdroj: celamko.blogspot.sk, Facebook | Foto: Facebook
[/sociallocker]