Ilustračná foto

Slovenské zdravotníctvo sa znova otriasa v základoch, z čoho sú ľudia už mierne povedané rozčarovaní. Niektoré veci, ktoré pacienti zažívajú sú v takejto krajine nepríspustné, no stávajú sa stále dokola. 

Pani Valina z Košíc mala počas jednej noci obrovské bolesti, ktoré jej pripomínali prichádzajúci infarkt. Keďže bola v tom čase doma sama a bála sa o svoj život, zavolala si na pomoc sanitku s lekárom. Posádka pani povedala, že môže ísť do nemocnice na vyšetrenia aj v košeli, pretože ju odvezú naspäť domov. Keby však pani Valina vedela, ako to nakoniec skončí, určite by sa lepšie obliekla.

Všetko to začalo počas vyšetrenia v nemocnici, kde zostala v šoku z toho, že ju s podozrením na infarkt vyšetrila len sestrička. Lekár jej vraj z rohu ambulancie napísal lekársku správu a o nič iné sa nestaral. Sestrička pani Valine podľa jej slov zmerala tlak, ktorý mala 210/95, urobila EKG a pichla injekciu. Po tomto vyšetrení si lekár vypýtal od pacientky poplatok 10 eur s tým, že keď toľko pri sebe nemá, stačí 8 alebo aj dokonca 6 eur. Pani Valine dal doktor blok, ktorý však nebol nijako opečiatkovaný.

Prečítajte si tiež: Slovenka myslela, že rodí, no namiesto TOHO zažila v nemocnici poriadny šok!

Poriadny šok ale prišiel ku koncu návštevy nemocnice, kedy sestrička povedala pacientke, že na odvoz sanitkou bude čakať najmenej hodinu a pol, nakoľko sa v skorých ranných hodinách robia rozvozy pacientov na dialýzu. To sa ale pani Valine zdalo veľa, pretože už nejaký čas z noci strávila v nemonici a chcela si ísť konečne domov oddýchnuť. Zúfalá sa pokúšala zavolať si nejaký taxík, no to sa jej dlhší čas nepodarilo.

Pacientke nakoniec nezostalo nič iné, ako sa vybrať domov sama električkou v krátkom kabáte, pod ktorým mala len nočnú košeľu. K celému prípadu sa vyjadrila aj Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice, podľa ktorej nemajú povinnosť používať elektronické registračné pokladnice a tiež pečiatku na príjmovom doklade. ,,Keďže ráno už pacientka nespadala pod prevoz záchrannej služby, musela počkať na prevoznú sanitku, ktorá však bola obsadená. Pacientka mala možnosť počkať na túto sanitku v nemocnici, bolo tam v tom čase k dispozícii 6 prázdnych postelí,“ tvrdí hovorkyňa košickej nemocnice.

Hoci pacientke odvoz sanitkou ponúkli, no ktovie dokedy by tam na ňu čakala. Ako by ste sa v takomto prípade zachovali vy?

Zdroj: cas.sk | Foto: wikipedia 

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.