Inaugurácia novozvolenej prezidentky Zuzany Čaputovej sa nezaobišla bez viacerých prešľapov či škandálov. Jedným z nich bol aj tento doposiaľ nezverejnený útok neznámej Slovenky, ktorá využila prechod prezidentky do Dómu sv. Martina.

Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová absolvovala niekoľkohodinovú náročnú inaugráciu, ktorá sa začala v bratislavskej Redute a pokračovala na námestí a neskôr aj v Dóme sv. Martina. Tento výnimočný deň sa však nezaobišiel bez prešľapov a trapasov.

Jedným z nich bol podľa odborníkov aj neprimerane dlhý prejav Andreja Danka, ktorý tak spôsobil, že Slovensko bolo 7 minút krajinou bez prezidenta. Ďalším zo škandálov bol aj fakt, že bývalý premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico na inauguráciu neprišiel a uprednostnil súkromnú svadobnú oslavu.

Keď sa však Zuzana Čaputová presúvala z budovy Reduty do Dómu sv. Martina, prechádzala pomedzi ľudí, ktorí jej hromadne podávali ruky, blahoželali a nechýbali ani kytice kvetov. Našla sa však neznáma žena, ktorá na prezidentku slovne zaútočila a mimo iné opakovane kričala slovo “hanba”. Jej výstup, našťastie, neprerástol do fyzického útoku.  Reakciu neznámej ženy si pozriete vo videu nižšie.

Zdroj: Facebook/Plus JEDEN DEŇ │ Foto: YouTube/HNtelevízia