Nitrianska nemocnica bojuje s koronavírusom už niekoľko mesiacov, pričom situácia sa v decembri rapídne zhoršila. Zdravotníci a lekári sa musia popasovať okrem nedostatku personálu aj s úmrtiami pacientov na Covid.

Podľa vyjadrení riaditeľa pre TVnoviny sa počet pacientov s novým koronavírusom pohybuje od 150 do 200, no za január predpokladajú celkové čísla hospitalizovaných s ochorením na viac ako 700 pacientov. V decembri sa číslo hospitalizovaných vyšplhalo až na 600 ľudí.

Po otestovaní Slovákov sa pritom odhalili ďalšie tisíce nakazených. Okrem toho má nitrianska nemocnica problém aj s nedostatkom personálu, ktorý musí byť pravidelne v karanténe. Najsmutnejšie je však konštatovanie ohľadne úmrtí nakazených pacientov. Mortalita sa totiž pohybuje od 25 do 30 percent. Každý štvrtý človek, ktorého teda hospitalizujú s koronavírusom, štatisticky neprežije.

Premiér Igor Matovič sa pritom k situácií v Nitre vyjadril na sociálnej sieti, keď sa potešil, že po testovaní došlo k poklesu infekčných ľudí o 70 %. „… niekedy stačí, aby niekto zapálil plameň,“ dodal a poďakoval primátorovi mesta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │  Foto: FB/Igor Matovic, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky