Jesenné komunálne voľby sa už nezadržateľne blížia a viaceré strany predstavujú svojich kandidátov. Na verejnosť sa dostala prekvapivá novinka, že za opozičnú stranu Smer-SD by mal kandidovať známy Slovák, ktorý strane pomáhal aj so zberom podpisov na referendum.

Meno Marek Šoun je pre Slovákov známe vďaka YouTube kanálu, na ktorom má vyše 30-tisíc sledovateľov. 44-ročný aktivista sa pritom už po niekoľkýkrát chystá podľa informácií portálu Aktuality do politiky. Rozruch vyvolal i počas pandémie, keď sa s viacerými antivaxermi rozhodol protestovať pred domom lekára Petra Sabaku.

Do jesenných komunálnych volieb chce vstúpiť za stranu Smer, pričom sa mal ako aktivista podieľať aj na zbere podpisov na referendum. Samotný Šoun vyhlásil, že sa mu ich podarilo vyzbierať viac ako 9 500. Objavil sa taktiež na viacerých akciách Smeru a internetom koluje aj jeho fotka s podpredsedami Smeru Ľubošom Blahom či Ladislavom Kamenickým, no i s Robertom Ficom.

Aktivista tvrdí, že od opozičnej strany nedostáva žiadne peniaze a všetko vykonáva dobrovoľne. Podľa svojich slov zvažuje aj vstup do strany a kandidatúru na poslanca miestneho zastupiteľstva v obci Hubice na juhu Slovenska. V minulosti kandidoval za stranu 99 % a pred ôsmimi rokmi za Právo a spravodlivosť. Priateľka Roberta Fica sa zas zamestnala vo firme známeho Smeráka, kde pracuje ako advokátka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Telegram/M. Heredoš, FB/Robert Fico