Po verejnom trapase Veroniky Remišovej v televízií Markíza, kedy nevedela výšku DPH na Slovensku, sa šéfka strany Za ľudí odhodlala na ďalšiu politickú diskusiu. Poriadne však prekvapila divákov, keď prišla s nezvyčajným nápadom, ktorý zdvihne zo stoličiek hlavne zamestnávateľov.

Veronika Remišová upozorňuje na dôležitosť očkovania viac ako kedykoľvek predtým. Podľa jej slov sme počas prvej vlny pandémie nemali proti koronavírusu žiadnu zbraň, no to sa zmenilo. Vo vakcinácií tak vidí jediné riešenie, ako sa dostať z bludného kruhu protipandemických opatrení.

Šéfka koaličnej strany Za ľudí chce apelovať na ministra zdravotníctva v oblasti rozsiahlejšej kampane, ktorá by mala byť zacielená najmä na seniorov. Taktiež upozornila na potrebu väčšej podpory mobilných očkovacích tímov a vakcináciu cez praktických lekárov.

Vicepremiérka chce využiť všetky dostupné prostriedky, aby zvýšila zaočkovanosť na Slovensku aspoň na toľko spomínaných 60 %. ,,Každý jeden zaočkovaný človek prispieva k tomu, že tretia vlna bude slabšia, že ekonomika bude otvorená a že budeme žiť normálnym a slobodným životom,“ povedala v politickej relácií O 5 minút 12. Remišová je dokonca presvedčená, že zaočkovaní občania by mali mať nielen voľnejšie pravidlá, ale aj bonusy, ktoré by dostali od svojich zamestnávateľov. Túto tému plánuje otvoriť pri rokovaní vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: rtvs.sk  |  Foto: FB/Veronika Remišová, RTVS, Pixabay