Je až neuveriteľné, ako sa po ňom zľahla zem. Ak povieme, že je jedným z piatich alebo minimálne desiatich najlepších brankárov ostatného desaťročia, asi nikto nemôže namietať. V súťažnom zápase ho nik nevidel od apríla 2023.

V zápase, ktorým sa rozlúčil, čo vtedy nik nemohol tušiť, si vypil kalich horkosti do dna. 37-ročný francúzsky brankár Hugo Lloris bol aj kapitánom reprezentačného áčka a jeho dlhoročnou jednotkou. Odchytal zaň 145 duelov, viac nik v histórii za Francúzsko neodohral ani neodchytal. Mal aj značný podiel na zlate z majstrovstiev sveta 2018.

Svoju klubovú kariéru začíval v Nice, následne bol v slávnom Olympique Lyon, no azda každý futbalový fanúšik si ho asi pamätá ako stálicu a dlhoročného kapitána Tottenhamu Hotspur. Za tento londýnsky klub odchytal 444 duelov a až 151 odišiel bez inkasovaného gólu.

To si ale nemohol povedať 23. apríla 2023, keď už v 21. minúte lovil loptu zo siete v dueli Newcastle United vs Tottenham Hotstup piaty krát. Duel skončil 6:1 a zrejme už nikdy nebude stav 5:0 v Premier League za taký krátky čas dosiahnutý. Nutno pritom dodať, že Tottenham je takmer dve desaťročia pravidelne tímom z hornej časti tabuľky a v roku 2019 si zahral dokonca finále Ligy majstrov.

Hugo Lloris sa ale vinou zranenia odvtedy do zostavy nedostal a na jeseň 2023 sa po ňom zľahla zem. On sám mal v pláne vrátiť sa do Francúzska, kde mal v pláne zakotviť “doma” v Nice, no tam mali brankársku otázku vyriešenú a napokon celú jeseň nebol ani len na lavičke náhradníkov Tottenhamu. Prečo? O tom sa prakticky nepísalo.

Každopádne, k 31.12.2023 sa definitívne rozlúčil s Tottenhamom, ocenenie za zásluhy mu predala iná klubová legenda a niekdajší kapitán Tottenhamu Ledley King a k 311. januáru 2024 sa pripojí ako voľný hráč do klubu FC Los Angeles, ktorý hrá americkú MLS. Zachytá si tak ešte aj proti Messimu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The North Insiders (@northinsiders)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Footballpalace (@footballpalacee)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Twitter/FaktaBola