Dohoda Slovenska s USA vybičovala emócie opozície, ako aj verejnosti na plné obrátky. Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa otvorene vyjadrila k obrannej dohode, no taktiež k nálade v našej krajine. Po jej slovách ale poslala hlave štátu ostrý odkaz známa expolitička. 

Myslím, že by pomohlo, keby sme našu spoločnosť zjednodušene nevnímali iba v dvoch extrémnych polaritách ľudí, ktorí chcú spolu iba bojovať, pretože medzi nimi je veľká skupina, ktorí hľadajú, ktorí chcú počúvať.. O názoroch sa dá diskutovať, v hodnotách skúsme byť jednotní,” uviedla Zuzana Čaputová na margo dohody.

Hoci chcela prezidentka vášne obyvateľov aj politikov svojim výrokom utíšiť, bývalá podpredsedníčka parlamentu Anna Belousovová sa na sociálnej sieti poriadne rozohnila. Vo svojej krátkej úvahe zapochybovala aj o duševnom zdraví hlavy štátu a myslí si, že práve prezidentkino schválenie diskutovanej dohody Slovákov rozdelilo.

Začínam mať obavy o duševné zdravie prezidentky. Včera schválila dohodu, ktorá rozdeľuje Slovensko a dnes s predstaviteľmi cirkví vyzýva k zmierňovaniu napätia a k zjednoteniu spoločnosti,” zamyslela sa Belousovová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Anna Belousovová │ Foto: FB/Zuzana Čaputová