V aktuálnej neľahkej situácií v súvislosti s koronavírusom sa po opatreniach premiéra vyrojilo hneď niekoľko kritikov. Medzi nimi aj vo voľbách porazený Tomáš Drucker, ktorý poslal Matovičovi štipľavý odkaz.

Situácia s koronavírusovou pandémiou sa dotkla Slovenska nielen po zdravotnej, ale aj ekonomickej stránke. Premiér musí spolu s krízovým štábom hľadať optimálne riešenie, ktoré by zabránilo šíreniu nákazy, a zároveň minimalizovať finančné straty obyvateľov. Po posledných opatreniach a vystúpeniach sa na osobu Igora Matoviča vyrojilo niekoľko kritikov. Ten pritom poslal nečakaný odkaz Zlatici Puškárovej, ktorá podobné gesto od politika nezažila za 20 rokov.

Medzi premiérovými odporcami sa pred pár hodinami objavil opäť Tomáš Drucker, ktorý ostal po parlamentných voľbách mimo hry s 3,06 percentami hlasmi voličov. Na sociálnej sieti poslal Matovičovi štipľavý odkaz: “Igorovi Matovičovi stačil necelý mesiac na to, aby v plnej paráde ukázal svoju neschopnosť. Neschopnosť riadiť, neschopnosť strategicky myslieť a čo je mimoriadne nebezpečné, je neschopnosť vnímať reálne osudy reálnych ľudí. Už aj v zahraničí si všímajú, že Matovič skúša na Slovensku nebezpečný sociálny experiment, po ktorom hrozia obrovské masy nezamestnaných,” píše, hoci neuvádza žiadne konkrétne médium či článok, ktorý by to tvrdil.

Igor Matovič nepotrebuje a ani si nezaslúži žiadnych 100 dní, nevie viesť krajinu, nevie spolupracovať s ľuďmi a nedokáže vnímať skutočné problémy ľudí a štátu a najmä nemá štipku pokory pred iným názorom,” tvrdí ďalej Drucker, ktorý sa už pred niekoľkými dňami do Matoviča obul kvôli problematike karantény pendlerov, repatriantov, Rómov či zamestnancov domovov sociálnych služieb.

Pár hodín na to zverejnil na sociálnej sieti status aj samotný premiér, hoci nevedno, či týmito slovami narážal aj na Druckera: “Cítim sa ako zbitý pes. Za posledný týždeň si do mňa buchol už aj ten posledný trkvas len preto, lebo opakovane hovorím bŕŕŕ… môžu nám ešte buchnúť osady, tak sa nehrňme bezhlavo do rušenia ochranných opatrení,” uviedol Matovič, ktorý sa pri svojich rozhodnutiach riadi odporúčaniami odborníkov z krízového štábu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Tomáš Drucker  │ Foto: Facebook/Tomáš Drucker, Igor Matovič