Tragédie spojené s explóziami či požiarmi stále neutíchajú. Slovensko sa ešte len spamätáva z výbuchu v Prešove a už postihla podobne smutná udalosť aj nemeckých susedov.

Slovensko zasiahol masívny výbuch paneláka v Prešove, pričom obete požiaru už dostávajú od mesta prvé peniaze z vyzbieraných 2,2 miliónov eur. V piatok v raňajších hodinách zasiahla podobná smutná udalosť aj susedov v Nemecku. Blankenburg am Harz vydesil výbuch v 5-poschodovom paneláku na ulici Bertolda Brechta.

Podľa doterajších informácií portálu MDR je zatiaľ hlásená len jedna obeť a 25 zranených. Zomrieť na následky výbuchu mal 78-ročný muž, majiteľ bytu, v ktorom k explózií došlo. Polícia mala v byte objaviť viacero plynových nádob, no vyšetrovanie príčiny požiaru a výbuchu naďalej prebieha.

Na mieste sa vykonáva evakuácia ostatných obyvateľov a polícia nevylučuje, že by počet zranených mohol ešte stúpnuť. Po výbuchu lietali trosky do vzdialenosti 60 metrov. V dome sa nachádzalo 60 bytov a niektorí obyvatelia boli vážne zranení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://twitter.com/evnsocial/status/1205431762001649664
https://twitter.com/evnsocial/status/1205450045350449152

Zdroj: mdr.de │ Foto: YouTube/WELT Nachrichtensender, Twitter