Slováci v poslednom období netrpezlivo očakávajú informácie ohľadom toho, čo bude v krajine pred, prípadne počas sviatkov nasledovať. Koronavírus totiž ovplyvnil bežný život už od marca 2020, pričom sa čoraz častejšie skloňujú predovšetkým dve hlavné alternatívy. Vyhrá napokon ďalšie celoplošné testovanie alebo tvrdý lockdown?

5. decembra sa v diskusnej relácii Sobotné dialógy predstavil premiér Igor Matovič, ktorý sa vyjadril k viacerým aktuálnym témam. Pri voľbe generálneho prokurátora Maroša Žilinku prezradil, že svojho jasného favorita spomedzi kandidátov nemal, no považoval za dôležité, aby sa koalícia vzhľadom na zatýkanie vysokopostavých ľudí dohodla na jednom mene.

Matovič sa okrem iného vyjadril aj k situácii ohľadom otvárania škôl, k čomu svoje stanovisko len pred pár hodinami zdieľal aj minister Branislav Gröhling. Premiér absolútne vylúčil, že by mal žiakov stavať do pozície rukojemníkov v koaličných hádkach a poukázal na fakt, že by bolo hazardom, ak by sa do škôl púšťali neotestované deti.

Zároveň vyjadril výraznú nespokojnosť s pravidelným testovaním pendlerov, no taktiež sa mu nepozdáva fakt, že by malo byť ďalšie celoplošné testovanie dobrovoľné. „Musíme mať odvahu povedať odborníkom – pozor, tu sa mýlite,“ uviedol premiér, a zároveň kritizoval prezidentku. „Nech sa postaví pred kamery a povie, že tým, že spochybňujeme testovanie, budeme musieť mať zavreté obchody,“ odkázal Zuzane Čaputovej. „Nebudem cikať proti pani prezidentke,” uzavrel následne s tým, že Slovensko má momentálne len dve možnosti. Buď sa občania zúčastnia ďalšieho kola testovania alebo vláda pristúpi na vianočný lockdown.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS/ Sobotné dialógy | Foto: IG/igor_matovic_olano