Zmena v očkovaní obyvateľstva rozhorčila množsvo Slovákov, najmä tých vo veku 65 rokov, ktorí sa momentálne posunuli vo vakcinačnom pláne na neskôr. Prednosť aktuálne dostali ľudia z krízovej infraštruktúry od veku 18 rokov. 

Moderátor v diskusnej relácii TA3 V politike upozornil premiéra na to, že zrejme nie je v poriadku očkovať 18-ročných taxikárov či predavačov, ak ľudia v ohrozenom veku stále čakajú. „Mali by sme ísť podľa veku a podľa chorobnosti. Treba rešpektovať vedcov a odborníkov, lebo to študovali, a ja som si ani diplomovku poriadne nenapísal,“ priznáva otvorene premiér Matovič.

Ak by bolo rozhodnutie o poradí očkovania proti novému koronavírusu na predsedovi vlády, riadil by sa „čiste iba vekom a chorobnosťou“. Opäť ale zopakoval, že bude za nákup ruskej vakcíny Sputnik V, považuje to za psiu povinnosť štátu.

Dodáva, že sa mu po predstavení vakcinačného plánu ozvali „kľúčoví ľudia“ z troch slovenských redakcií s tým, či by mohli ich zamestnancov zaočkovať. Samotný moderátor priznal, že sa tieto informácie dostali aj k nemu, deklaruje ale, že on by zo svojej pozície posunul vakcínu svojej mame v ohrozenom veku.

Zdroj: TA3/ V politike | Foto: YouTube, Instagram/ igor_matovic_olano