Prezidentka Zuzana Čaputová si pred pár týždňami pozvala do paláca lyžiarku Petru Vlhovú, ktorá jej na oplátku venovala svoj dres. To však ešte ani jedna netušila, čo sa spustí po jedinej spoločnej zverejnenej fotke. Hlava štátu však už pozná svoj verdikt.

Zuzana Čaputová sa pred časom odfotila spolu s Petrou Vlhovou a dresom, ktorý od nej dostala do daru. Na tom však boli uvedené aj názvy firiem a sponzorov, čo vyvolalo pochybnosti o porušení zákazu reklamy. Na prípad upozornil Martin Daňo, ktorý aj podal na prezidentku podnet.

Sťažnosť sa dostala pred Výbor NR SR, ktorý rozhodoval o podnete pre nezlučiteľnosť funkcii. Podľa informácií TVnoviny uviedol Boris Susko zo Smeru a člen výboru Ondrej Dostál (SaS), že sa s podaním voči prezidentke nestotožnili. Výbor tak rozhodol, že nebol naplnený skutok a za konaním prezidentky nevidel porušenie ústavného zákona.

Dôvodom takéhoto rozhodnutia mal byť fakt, že zákon jasne nedefinuje, čo presne spadá pod pojem reklama okrem formulky, že ide o propagáciu tovarov a služieb s cieľom uplatniť ich na trhu. „Prezidentka sa vyjadrila k podnetu prostredníctvom svojho právneho zástupcu. Aj na základe vyjadrenia prezidentky, aj na základe posúdenia veci členmi výboru sme dospeli k tomu, že nebol porušený ústavný zákon,“ dodal Dostál, pričom s ním počas hlasovania súhlasilo 10 z 11 členov výboru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: FB/Zuzana Čaputová