Posledný zo štvorice grandslamových turnajov má za sebou prvé kolá mužskej i ženskej štvorhry, teda 128-zápasovú porciu, ktorá toho priniesla dosť. No slovenské farby však radosť nemajú.

[sociallocker]Slovensko malo na turnaji po troch zástupcoch u mužov i žien, v druhom kole máme posledné želiezko v ohni. Tým nie je nikto iný, ako Dominika Cibulková. Muži by za svoje výkony mali rovno vrátiť štartovné, ktoré je na tomto turnaji poriadne štedré. Veď nikto z nich nedostal dokonca ani nasadeného hráča.

  • Martin Kližak (28.) – Michail Južnyj (Rus) 2:6, 1:6, 1:6.
  • Lukáš Lacko – Ernesto Escobedo (USA) 4:6, 6:4, 6:4, 3:6, skreč. Lacko
  • Jozef Kovalík – Vasek Pospisil (Kan) 1:6, 3:6, 3:6
  • Kristína Kučová – Petkovičová (Nem) 6:7, 3:6
  • Anna Karolína Schmiedlová – Sevastova (Lot) 3:6, 3:6
  • Dominika Cibulková (12.) – Linnette (Poľ) 6:3, 6:2
    • v 2. kole sa Dominika stretne s Ruskou Rodinovou (dnes o 17:00)

Prvé kolo sa v mužskej časti odohralo bez väčších prekvapení, veď spomedzi 32 nasadených hráčov vypadli vrátane nášho Kližana len šiesti. Bez problémov idú ďalej Djokovič, Murray, Nadal, Raonič či Nishikori. Sklamali predovšetkým nasadená dvanástka a trinástka turnaja, Belgičan Goffin a skúsený Francúz Gasquet.

U žien sa porúčalo hneď na úvod deväť nasadených hráčok, najvyššie z nich však bola nasadená osemnástka Barbora Strýcová. Ďalej tak idú všetky favoritky vrátane sestier Williamsových, Kerberovej, Muguruzovej či Halepovej.

Turnaj nám ponúkol aj viacero napínavých duelov, jeden z nich pretavil 37-ročný chorvátsky veterán Ivo Karlovič do ďalšieho zo svojich rekordov. Na kurte strávil v zápase s taywanským tenistom Y.S. Lu takmer štyri hodiny, vyhral ho 4:6, 7:6, 6:7, 7:6 a 7:5. A rekord? Samozrejme v počte “nastrieľaných” es. Chorvát, ktorý je rekordér v počte es v histórií, ktorý drží rekord v počte es za rok, za zápas hraný na dva aj na tri víťazné sety, tentokrát urobil rekord US Open. V takomto dlhom zápase je u lepšie podávajúcich hráčov 15-20 es, maximálne 30, Ivo ich dal neskutočných 61! V ďalšom kole ho čaká domáci Američan Donald Young.

Zdroj: evysledky.com | Foto: celebmafia.com
[/sociallocker]