23. marec 2024 je významným dňom na Slovensku z dôvodu, že v tomto termíne bolo možné v tisícoch okrskov zvoliť jedného z deviatich kandidátov na prezidenta. Celé týždne sa očakávalo, že suverénnymi postupujúcimi budú Peter Pellegrini a Ivan Korčok. Jediný, kto by hypoteticky mohol prekvapiť, bol Štefan Harabin.

Už prvé priebežné výsledky jasne naznačujú, že ani Štefan Harabin a už vôbec nie niekto iný nebude mať zrejme žiadnu šancu favorizovanú dvojicu poraziť.

Po cca 7% sčítaných okrskov je v čele Peter Pellegrini s viac ako 44 percentami, Ivan Korčok má cez 25 percent hlasov, Štefan Harabin je na menej ako 14 percentách, ďalší kandidáti sú sotva na jednotkách percent. Zdá sa, že pán Harabin tak do 2. kola asi smerovať nebude.

Je to samozrejme ešte len začiatok, no postupom času sa očakáva nárast percent pre pána Korčoka a tým naplnenie očakávaní pred prvým kolom. Rovnako tak aj vyššia volebná účasť ako priebežných 43,43%.

AKTUALIZÁCIA | Po skoro 20% sčítaných okrskoch sa rozdiel medzi 2. a 3. miesto zvýšil.

AKTUALIZÁCIA | Po cca tretine sčítaných okrskoch sa zdá byť “vymaľované” z hladiska postupu, pričom Ivan Korčok znížil stratu na Petra Pellegriniho na 9%.

Exprezident má jasno: TOTO bude nová hlava štátu!

Zdroj: Hitky | Foto: IG/stefanharabin