Richard Sulík náhle mení taktiku: Matovičovi chce upiecť pizzu, lebo…!

Dátum:

Politici, odborná verejnosť i samotní občania dlhé dni čakali na oficiálne vyhlásenie Igora Matoviča k jeho demisií, pričom sa dočkali až v nedeľu v neskorých poobedňajších hodinách. Reakcia Richarda Sulíka na seba nenechala dlho čakať!

Po nátlaku verejnosti i politikov napokon predseda OĽaNO oznámil svoju demisiu, no zároveň ozrejmil, že plánuje byť ministrom financií za Eduarda Hegera, ktorý sa stane novým predsedom vlády. Významný krok Matoviča ocenil aj Richard Sulík, ktorý jeho demisiu nazval štátnickým gestom.

Šéf saskárov je dokonca ochotný zmierniť požiadavky na koaličných partnerov. ,,Nastal čas zložiť zbrane,“ vyhlásil na tlačovej konferencií. Podľa jeho slov sa čo najskôr stretne s navrhnutým premiérom Hegerom, s ktorým plánuje rokovať o budúcnosti koalície.

Sulík následne prekvapil vyjadrením, že si dal osobný záväzok napraviť vzťahy s Matovičom. Dokonca došlo aj na nečakané pozvanie. ,,Chcem Igora Matoviča pozvať na obed alebo na večeru, niečo dobré mu uvarím. Mám výbornú pizza piecku, to bude skvelé,“ oznámil.

Je však nutné upozorniť, že Jana Bittó Cigániková je naďalej predsedníčkou zdravotníckeho výboru NR SR, i keď rodák z Trnavy žiadal jej odstúpenie. Politička sa dokonca s Matovičom súdi za ohováranie. Podľa jej slov však postačí, ak sa jej súkromne ospravedlní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Sloboda a Solidarita  |  Foto: YT/HNtelevízia, DK,  FB/Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...