Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie. Je iróniou, že dôvodom má byť balík pomoci ľuďom pri neustálom zdražovaní, ktorý mal byť prerokovaný už pred niekoľkými mesiacmi. Svoj návrh už objasnil Igor Matovič a najnovšie sa k slovu dostal Richard Sulík.

Balík pomoci z dielne OĽaNO sa rozhodne nepozdáva liberálom, ktorí sú presvedčení, že zmena daňového bonusu chudobným berie a bohatým dáva. Taktiež majú pomoc pre tisícky ľudí financovať obce, ktoré zrejme zvýšia väčšinu poplatkov, aby pokryli náklady.

Igor Matovič kvôli balíku pomoci dokonca plánuje zdvihnúť dane, aj keď si je vedomý, že pre stranu SaS je to tzv. červená čiara a s predmetným nebudú súhlasiť. Richard Sulík sa preto rozhodol zverejniť protinávrh na poskytnutie pomoci pre Slovákov.

Predseda liberálov taktiež upozornil, že z vlády neplánujú odísť, keďže šéfovi rezortu financií takú radosť určite nespravia. Je zrejmé, že Sulíka nahnevali vyjadrenia Trnavčana, ktorý si v každej chvíli aspoň trochu kopol do koaličného partnera. Rozhodol sa tak vrátiť úder: ,,Po roku Igora Matoviča na ministerstve financií je štátna kasa v úplnom rozklade,“ povedal na tlačovej konferencii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, DK, FB/Igor Matovic