K hroznému incidentu došlo v nedeľu na pláži vo Francúzsku. Len 10-ročný chlapček teraz bojuje v nemocnici o život potom, ako sa vybral k moru. Tam sa mu totiž prihodilo niečo neobvyklé.

K hroznému incidentu došlo v nedeľu na francúzskej pláži pri meste Vallauris. Len 10-ročný chlapček sa vybral plávať v čase, kedy nebolo more pod kontrolou plavčíkov. Následne doňho udrel nečakane blesk, ktorý ho takmer pripravil o život.

Chlapca museli podľa informácii portálu Francebleu okamžite oživovať pomocou defibrilátora a previezť do nemocnice, kde momentálne bojuje o život. Plavčík, ktorý bol neďaleko, pritom uviedol, že počul veľmi hlasné hromy a následne začul kričať chlapcových rodičov: “Ležal na zemi a z úst mu tiekli sliny. Dal som mu prvú pomoc. Nikdy som nič také nevidel. Sme zvyknutí na popáleniny od medúz či rany po pichnutí od ježkov, ale nie na zásah bleskom,” dodal zdesene.

Ďalší z plavčíkov potvrdil, že takéto počasie so silnými bleskami a hromami v tom čase neočakávali. Na pláži nebola ani výstražná červená vlajka a personál sa ešte len pripravoval do práce. K incidentu malo dôjsť veľmi neočakávane, no rodičia by mali dávať na deti na dovolenkách pozor, aby sa počas nepriaznivého počasia vyhýbali vode.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: francebleu.fr │ Foto: Twitter, Pixabay