Roman Mikulec chce vyradiť ruské vrtuľníky: TAKTO to vysvetlil!

Dátum:

V posledných týždňoch je na pretrase darovanie protivzdušného obranného systému S-300 atakovanej Ukrajine v boji proti ruskej invázii. Je tak viac ako pravdepodobné, že zakúpenie ďalšej vojenskej techniky spôsobí na parlamentnej pôde hotové zemetrasenie, no minister vnútra už nehodlá ustúpiť.

Letecký útvar ministerstva vnútra disponuje dvoma ruskými vrtuľníkmi Mi-171, pričom ich úlohou bolo plnenie kritických úloh v zabezpečení vnútornej bezpečnosti štátu. V blízkej budúcnosti ich má nahradiť nová letecká technika. Návrh ministra vnútra bol pred pár hodinami schválený už aj vládou.

Jeden z vrtuľníkov je dlhodobo neschopný prevádzky a druhý mal byť dávno vyradený. ,,Nedostupnosť servisu, nedostupnosť náhradných dielov – každým dňom hrozí, že vrtuľníky nebudeme môcť používať. Preto potrebujeme situáciu riešiť tak, aby sme vedeli zabezpečiť všetky činnosti leteckého útvaru,“ uviedol Roman Mikulec na tlačovej konferencii.

Šéf rezortu vnútra je dokonca presvedčený, že je otázkou času, kedy im výrobca uvedenej leteckej techniky odoberie certifikáty, v dôsledku čoho prestane dodávať náhradné diely potrebnej kvality. Politik chce vo verejnom obstarávaní osloviť všetkých relevantných výrobcov na trhu, pričom predpokladané náklady sa odhadujú na 25 miliónov eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: RTVS  |  Foto: FB/Ministerstvo vnútra SR, Polícia SR, Roman Mikulec-minister vnútra SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...