Pred niekoľkými hodinami sa prehnala Slovenskom ďalšia vlna kritiky kvôli názoru na očkovanie obyvateľstva. Terčom útokov Slovákov sa tentokrát stal majiteľ známej firmy na výrobu sladkostí, pričom sa ho následne zastala známa satirická stránka aj viacerí politici.

Majiteľ cukrovinkárskeho koncernu I.D.C. Holding (pod ktorý patrí aj firma Sedita) Pavol Jakubec poskytol nedávno rozhovor pre eDenníkN, v ktorom sa vyjadril aj k očkovaniu obyvateľstva a očakávaniu tretej vlny pandémie. „Očkovanie je potrebné a všetci si to musia uvedomiť. U nás sa síce mnohí nezaočkovaní sťažujú, že sú diskriminovaní, ale jednoducho platí to, že kto je zaočkovaný, nech si slobodne ide, kam chce, no kto nie je, nech sedí doma. Lebo ak to takto ošetrené nebude, tak nastane opak: zvýhodňovaní budú nezaočkovaní ľudia, keďže nemusia nič robiť pre svoju slobodu,“ uviedol.

Vtedy ešte netušil, čo sa na Slovensku po rozšírení jeho odpovede spustí. Tento týždeň sa pritom nesie aj v znamení kritiky lotérie, ku ktorej sa pripojila aj Matovičova sestra Zuzana. Mnohí neočkovaní obyvatelia ostali pobúrení a začali verejne na sociálnej sieti výrobky Sedity bojkotovať so slovami, že keksíky si už nekúpia a niektorí dokonca likvidovali sladkosti kladivom. Na nahnevaných Slovákov zareagovala aj stránka Sedita a uvádza, že aj ich vlastník má právo na vlastný názor: „Pán Jakubec považuje vakcináciu proti Covid-19 za najúčinnejšiu formu ochrany pred vážnymi následkami tohto ochorenia. Ale radi by sme ťa uistili, že v žiadnom prípade nechceme a nebudeme deliť občanov na skupiny podľa ich názorov.

Na situáciu sa s humorom im vlastným pozrela aj satirická stránka Zomri, kde začali okamžite pribúdať podporné komentáre fanúšikov s fotkami sladkostí, ktoré si chcú aj naďalej kupovať. Stránka Horalky im napokon poďakovala za priazeň a sľúbila zaslanie kartónu pochutín. Pridali sa dokonca aj poslankyňa Cigániková či europoslanec Hojsík, ktorí sa odfotili priamo pri jedení jednej z pochúťok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Jana Bittó Cigániková
Martin Hojsík

Zdroj: edennikn.sk │ Foto: FB/Ingrid S., Sedita, Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo, Martin Hojsík