Zo sveta slovenského športu a hokeja prišla pred niekoľkými hodinami veľmi smutná správa. Vo veku 84 rokov odišiel na večný odpočinok bývalý obranca klubu HC Slovan. Zároveň išlo o niekdajšieho československého reprezentanta. 

Vo veku 84 rokov nás navždy opustil bývalý športovec Jozef Čapla. Niekdajší hokejový obranca a československý reprezentant bol súčasťou klubu HC Slovan počas celých 60-tych rokov, až kým neodišiel v roku 1969 do Nemecka. Smutnú správu zverejnil na sociálnej sieti klub HC Slovan, ktorý bol o tragédii informovaný jeho synom a hokejovým manažérom Borisom.

Dnes dopoludnia v nemeckom Augsburgu zomrel vo veku 84 rokov bývalý skvelý obranca HC SLOVAN Bratislava a československej reprezentácie Jozef Čapla. Do hokejovej histórie sa navždy zapísal aj ako vynálezca legendárnej hokejky s ohnutou čepeľou, ktorá dostala pomenovanie “alpačka” (priezvisko Čapla odzadu),” napísal klub v stredu a rodine vyjadril úprimnú sústrasť. Slovenský šport zarmútila aj správa o úmrtí 29-ročného extraligového hokejbalistu Martina Strkáča z Považskej Bystrice.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/HC SLOVAN Bratislava