Prieskumy politickej dôveryhodnosti počas uplynulých mesiacov až rokov suverénne vyhrávala súčasná úradujúca prezidentka Zuzana Čaputová. Najnovšie odhalenia agentúry Focus však priniesli prekvapivé výsledky, v ktorých skončila hlava štátu až na 3. mieste. 

Agentúra Focus vykonala pre markizácku reláciu Na telo prieskum dôveryhodnosti politikov, pričom v dňoch 9. až 16. augusta položila 1 009 respondentom otázku o tom, do akej miery dôverujú jednotlivým politikom. Hoci počas dlhého obdobia kraľovala tomuto rebríčku prezidentka Zuzana Čaputová, najnovšie výsledky prekvapili.

Najdôveryhodnejší politik je aktuálne Peter Pellegrini z Hlasu, ktorému vyjadrilo dôveru 40 percent opýtaných, kým nedôveru 59 percent. Druhé miesto si získal bývalý kolega Robert Fico zo Smeru, ktorému 37 percent opýtaných dôveruje a 62 percent nie. Zuzana Čaputová skončila na treťom mieste s 36-percentnou dôveryhodnosťou a 63-percentnou nedôveryhodnosťou. Posledné miesto obsadil Igor Matovič s 8-percentnou dôverou.

K výsledkom sa v štúdiu Markízy vyjadrili aj pozvaní politici, predseda KDH Milan Majerský, poslanec za Hlas Erik Tomáš a poslanec OĽaNO Michal Šipoš. Niektorí sa domnievajú, že Čaputovej percentá mohli klesnúť z dôvodu odmietnutia kandidovať v prezidentských voľbách, čím sa oči voličov, prirodzene, začínajú upierať iným smerom. Ďalší uviedli, že stúpanie percent u Fica či Pellegriniho môže byť spôsobené blížiacimi sa voľbami, kedy sú celkovo politici viac na očiach verejnosti v rámci predvolebnej kampane a diskusií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Televízia Markíza | Foto: TV Markíza, FB/Zuzana Čaputová, Peter Pellegrini