Koncom uplynulého týždňa šokovala verejnosť informácia, že obľúbený herec a humorista Stano Dančiak navždy odišiel do hereckého neba. Nenahraditeľná tvár divadelných dosiek, televíznych projektov i dabingu bojovala s cukrovkou, ktorá ho pripravila o zrak, no podľa dostupných informácii mal herec podľahnúť zápalu pľúc. 

Zdrvujúca správa o úmrtí obľúbeného umelca nezasiahla len verejnosť, ale predovšetkým jeho rodinu, ktorá stála po boku Dančiaka do posledných chvíľ. Muž s jedinečným hlasom a vtipným prejavom, rozosmievajúcim generácie divákov, strávil posledné dni svojho života v bratislavskej nemocnici. „S ockom som bola každý deň. Pre mňa môj otec znamenal celý svet a celý život. Držala som ho za ruku, bola som pri ňom, no, bohužiaľ, nie vtedy, keď odišiel, pretože to bolo v noci. Bola som s ním pár hodín predtým. Bol usmiaty a vyrovnaný s tým, že sa končí jeho trápenie. Myslím, že sa rozhodol ukončiť svoje trápenie a my to ako rodina rešpektujeme. Prijali sme to ako jeho rozhodnutie,“ uviedla pre denník Nový Čas s hlbokým zármutkom v srdci Dančiakova dcéra Zuzana.

45-ročná žena taktiež prejavila úctu voči zamestnancom nemocnice, ktorí sa mali o jej otca starať mimoriadne precízne. Zuzana sa spolu so Stanislavovou manželkou starali o herca dlhé obdobie, počas ktorého viedli dlhé rozhovory, ktoré boli neraz podchytené dôvtipom.

„Možno to bude znieť ako klišé a hovorí to asi každý, ale bol veľmi dobrý človek, slušný a spravodlivý. Bol zásadový a nikdy svoje zásady neporušil, a to si na ňom veľmi vážim,“ uzavrela Dančiaková. Posledná rozlúčka s dlhoročným členom Činohry SND pánom Stanom Dančiakom sa uskutoční v pondelok 13. augusta 2018 o 11.00 hod. v novej budove SND.

Zdroj: Čas.sk | Foto|Video: YouTube