Donald Trump zasa raz pritiahol pozornosť médií škandalóznym vyhlásením. Najnovšie v rozhovore na ABC News urážlivo okomentoval smútiacu matku mŕtveho amerického vojaka, ktorý zomrel pri výbuchu bomby v Iraku, pričom zaútočil na jej náboženstvo.

[sociallocker]Na pódium Demokratického národného konventu sa postavili aj rodičia amerického moslimského vojaka, Humayuna Khana. Jeho otec v príhovore delegátom strany kritizoval Trumpov návrh na zastavenie prijímania moslimských imigrantov do Spojených štátov. Naznačil, že republikánsky kandidát asi nečítal ústavu a rád mu požičia vreckové vydanie, ktoré nosí pri sebe.

“Nikoho a nič ste pre túto krajinu neobetovali,” odkázal Khizr Khan miliardárovi Trumpovi.
2 Keď sa moderátor ABC News spýtal Trumpa na jeho komentár, kandidát na prezidenta povedal toto: “Myslím, že som toho obetoval veľa. Veľmi, veľmi tvrdo som pracoval a vytvoril som tisícky, desaťtisícky pracovných miest.”

Namiesto útechy pre trúchliacich rodičov sa Trump rozhodol zaútočiť na ich náboženské presvedčenie. “Keď sa pozriete na jeho manželku, stála tam a nemala čo povedať. Možno jej nebolo povolené čokoľvek povedať, to mi povedzte vy. Bola extrémne ticho.” Týmto samozrejme narážal na moslimskú vieru, ku ktorej sa Khanovci hlásia.
Ghazala Khanová sa neskôr pre ABC vyjadrila, že ju Trumpove komentáre znepokojili. “Stále som v bolesti. A keď ste v bolesti, buď bojujete, alebo mlčíte. Ja nie som bojovníčka, neviem bojovať. Takže najlepšie, čo viem spraviť, je mlčať.”

Napriek tomu, že od smrti jej syna uplynuli roky, Ghazala Khanová sa stále nedokáže pozerať na jeho fotografie bez toho, aby plakala. Preto odmietla manželovu výzvu prehovoriť na pódiu spolu s ním.

“Iba tým dokazuje, že nemá vhodnú povahu,” povedal o republikánskom rivalovi kandidát Demokratov na viceprezidenta, Tim Kaine.

Zdroj: buzzfeed.org, ABC News Foto: commons.wikimedia.org[/sociallocker]