Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková pred pár dňami podala demisiu, no to jej nebráni, aby predstavila navrhované novinky v Trestnom poriadku a Trestnom zákone. Reakcia strany Smer-SD, konkrétne Roberta Kaliňáka, na seba nenechala dlho čakať!

Mária Kolíková predložila do medzirezortného pripomienkového konania novely Trestného poriadku a Trestného zákona. Nechcela, aby táto legislatíva zostala niekde v zásuvke na ministerstve spravodlivosti, keďže pred pár dňami podala demisiu. Podľa zverejnených informácií má ísť o rekonštrukciu drogových trestných činov, a taktiež by mohlo dôjsť k zmene paragrafu 363. Reguláciu šírenia hoaxov si však rozmyslela.

Členka strany SaS dúfa, že jej navrhované zmeny získajú podporu aj v aktuálnej trojkoalícii a možno aj v opozícii. Robert Kaliňák však na tlačovej besede strany Smer-SD upozornil, že v novelách zákonov sú aj nové trestné činy, ktoré chce ministerka potichu pretlačiť v parlamente.

Bývalý minister vnútra vyhlásil, že podľa jeho informácií sa plánuje zaviesť zákaz protestov a demonštrácií. „Bude zakázané protestovať pred domami, fiktívnymi bydliskami či miestami, kde sa zdržujú politici. Bude to trestný čin. Bude zakázané hovoriť o politikoch v negatívnom zmysle či spôsobom, ktorý by mohol narušiť ich verejné postavenie, vyhlásil politik na dôchodku.

Kaliňák je presvedčený, že členovia vlády majú veľký strach a boja sa hnevu zo strany občanov. ,,Šialený Trestný zákon a ešte šialenejší Trestný poriadok… To je škandál najväčší. Mária Kim Čong Kolíková urobila trestný zákon, pretože všetci vo vláde sa boja ľudí, čo im povedia na to, ako katastroficky riadia krajinu,“ dodal advokát.

Celé vyjadrenie Roberta Kaliňáka

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Robert Kaliňák, Mária Kolíková  |  Video: Robert Kaliňák