V nedeľu sa pri leteckom nešťasí zrútilo  lietadlo An-148 ruskej leteckej spoločnosti Saratov Airlines. Na internete sa objavujú aj prvé fotografie obetí, pričom najmladšou obeťou nehody bolo iba 5-ročné dievčatko Nadežda Krasova, ktorá umrela v náručí svojej mami Oksany.

 

Na palube havarovaného lietadla, ktoré prevádzkuje spoločnosť Saratov Airlines, bolo 71 ľudí vrátane posádky a pilota. Celá posádka lietadla bohužiaľ, tragédiu neprežila.

V dnešných dňoch sa na sociálnych sieťach objavujú prvé fotografie obetí tejto nehody. Najmladšou obeťou je iba 5-ročná Nadežda Krasova, ktorá bola na palube spolu so svojou matkou Oksanou Krasovou. Ďalšími detskými obeťami je 12-ročný Evgen Livanov a 17-ročný Ilya Poletayev. Ukázalo sa, že medzi mŕtvymi je 22-ročná Daria Tolmasová, snúbenica Vladivostokovej hokejovej hviezdy Sergeja Ilyina.

Lietadlo sa po štarte dostalo do výšky približne dvoch kilometrov. Z dosahu radarov sa stratilo v priebehu dvoch minút. Očítí svedkovia uviedli, že videli, ako  sa lietadlo zrútilo krátko po vzlietnutí z moskovského letiska Domodedovo. Vyšetrovatelia uviedli, že lietadlo vzlietlo neporušené a k výbuchu došlo až po páde na zem.

Video momentu pádu lietadla si môžete pozrieť na videu:

O príčínach nešťastia sa doposiaľ iba špekuluje. Podľa najnovších zistení a analýzy údajov z čiernych skriniek, však príčinou havárie mohla byť porucha motorov vplyvom námrazy. Nevylučuje sa ani zlyhanie pilota. Pilot ale pred haváriou nehlásil, že by malo lietadlo nejakú poruchu. Odborníci sa domnievajú, že lietadlo sa zúfalo snažilo o núdzové pristátie. Obrovská diera na zemi po mieste dopadu ale pravdepodobne znamená, že lietadlo klesalo rýchlo a vertikálne. Posádka teda nemala čas nahlásiť katastrofu.

Zábery z miesta nehody si môžete pozrieť tu:

Zdroj: dailymail.co.uk │Foto/video: youtube.com