Igor Matovič sa prakticky od nástupu do politiky priam vyžíva v šokujúcich vyjadreniach, ktoré zdvihnú zo stoličky nejedného voliča. To sa mu podarilo aj pri poslednej tlačovej besede, kde sa prakticky označil za obeť a predmet útokov zo strany Slovákov.

Nie je žiadnym tajomstvom, že strana OĽaNO od parlamentných volieb 2020 výrazne padá v preferenciách. Potvrdzuje to aj najnovší prieskum agentúry Focus, ktorého výsledky oznámil Michal Kovačič v diskusnej relácii Na telo. Podľa získaných údajov Igorovi Matovičovi dôveruje iba 11 % opýtaných.

Smutná štatistika sa dostala do uší aj ministrovi financií, ktorý sa okamžite postavil do pozície trpiteľa. ,,Urobili ste zo mňa Žida 21. storočia. Tak ako boli v nacistickom Nemecku za všetko vinní Židia, tak mnohí ľudia na Slovensku chceli vytvoriť niekoho, kto bude za všetko vinný. Či už počas koronakrízy alebo neskôr a podarilo sa to,“ vyhlásil politik na tlačovej besede.

Na vyjadrenia Matoviča okamžite zareagoval Inštitút ľudských práv (IĽP), ktorý požaduje od šéfa strany OĽaNO verejné ospravedlnenie, keďže hanobí pamiatku obetí holokaustu, a zároveň povzbudzuje antisemitov. Občania židovského pôvodu v minulosti prišli o slobodu, majetok a tisícky z nich aj o život. Porovnávanie sa s nimi je tak znevažujúce a priam absurdné.

Podobnú rétoriku zvolil aj Ústredný zväz židovských náboženských obcí, ktorého nemilo prekvapilo, že dochádza ku komparácii holokaustu s udalosťami, ako sú protipandemické opatrenia, pričom sa stali súčasťou politických rozhovorov. ,,Toto prirovnanie neobstojí a podľa spontánnych reakcií je zrejmé, že to rovnako vnímajú i občania Slovenska,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku zväzu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/Braňo Závodský Naživo, HNtelevízia