Poslanec Robert Fico poriadne prekvapuje. Hoci sa ku svojim majetkovým pomerom, ako aj bývaniu v komplexe Bonaparte vyjadruje mimoriadne nerád, podarilo sa odhaliť, že sa pred pár dňami zbavil lukratívnej nehnuteľnosti!

Robert Fico čelí v posledných mesiacoch pálčivej otázke svojho bývania. Po odsúdení Ladislava Bašternáka za podvody sa dostal Ficov byt v Bonaparte do dražby a prepadol štátu. Kontroverzný poslanec Igor Matovič s ním má pritom veľkolepé plány. Bývalý premiér si tak musí v dohľadnej dobe nájsť náhradné ubytovanie. Do toho sa však príliš nehrnie a na otázky ohľadom Bonaparte neodpovedá.

Novému Času sa ale podarilo zistiť, že Robert Fico sa síce vysťahoval, no z celkom inej nehnuteľnosti. Chatu v Malých Levároch (okr. Malacky) totiž od roku 2000 vlastnil spolu s manželkou Svetlanou, foto >>> TU <<<. Tomu je ale po 19 rokoch koniec a dnes je už majiteľom lukratívnej chaty v tichej prírode ktosi iný. K predaju malo pritom dôjsť len nedávno, koncom marca 2019.

Chata Fica v období kúpy vyšla na 26 500 eur a ďalších 60 000 eur mal vraziť do jej rekonštrukcie. V súčasnosti sa ale majú ceny v danej lokalite pohybovať v sume 120-tisíc eur a expremiér si tak do rozpočtu poriadne prilepšil. Nevedno však, či peniaze použije na kúpu náhradného bytu potom, ako sa odsťahuje z Bonaparte, alebo sa zbavuje majetku z iných dôvodov.

Fico pred pár dňami predal chatu v Malackách, ktorú vlastnil s manželkou 19 rokov

Zdroj: cas.sk, topky.sk │ Foto: RTVS, YouTube