Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020, pričom jeho smrť je naďalej predmetom vyšetrovania. Neustále sa objavujú nové otázky, ktoré dodnes neboli zodpovedané. Aj z tohto dôvodu sa v rámci vyšetrovania pristúpilo k rekonštrukcií osudných udalostí vo väznici v Prešove.

Milan Lučanský bol vzatý do kolúznej väzby 6. decembra 2020 v dôsledku obvinení z korupcie. O pár dní si poranil oko pri cvičení, pričom musel byť prevezený do ružomberskej nemocnice. Po návrate do cely sa mal 29. decembra pokúsiť o samovraždu, keď sa snažil obesiť na väzenskej mikine. Napokon zomrel na druhý deň v nemocnici.

Smrť policajného exprezidenta je stále zahalená rúškom tajomstva, keďže mnohé otázky spojené s jeho smrťou údajne neboli zodpovedané. V tejto veci bola vytvorená aj nezávislá kontrolná komisia, ktorá verziu o samovražde nespochybnila. Niektorí z komisie však nesúhlasili so záverom, ku ktorému dospeli ich kolegovia.

V týchto dňoch sa tak v ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove uskutočňuje rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli k smrti 51-ročného muža. Na rekonštrukcií sa zúčastňuje generálny prokurátor Maroš Žilinka, prešovský krajský prokurátor, dozorový prokurátor, procesné strany i súdni znalci. Všetky získané poznatky majú byť detailne analyzované.

Podľa slov Žilinku bude cieľom získať jasnú predstavu o priebehu udalostí a ich vplyvov. Je presvedčený, že čoskoro sa všetci dozvieme, ako k tragédii prišlo. ,,…vrátane charakteru a mechanizmu zranení, príčin smrti zo súdnolekárskeho hľadiska, priebehu a okolnosti udalostí,“ napísal na sociálnej sieti. Odpoveď na otázku, prečo došlo k Lučanského smrti, sa však podľa generálneho prokurátora pravdepodobne nikdy nedozvieme.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3, FB/Maroš Žilinka-generálny prokurátor SR  |  Foto: FB/Maroš Žilinka-generálny prokurátor SR, Polícia SR, YT/Politikum, Aktuality.sk,