Žilinka pri rekonštrukcií smrti Lučanského: Obáva sa, že TOTO už nezistí!

Dátum:

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020, pričom jeho smrť je naďalej predmetom vyšetrovania. Neustále sa objavujú nové otázky, ktoré dodnes neboli zodpovedané. Aj z tohto dôvodu sa v rámci vyšetrovania pristúpilo k rekonštrukcií osudných udalostí vo väznici v Prešove.

Milan Lučanský bol vzatý do kolúznej väzby 6. decembra 2020 v dôsledku obvinení z korupcie. O pár dní si poranil oko pri cvičení, pričom musel byť prevezený do ružomberskej nemocnice. Po návrate do cely sa mal 29. decembra pokúsiť o samovraždu, keď sa snažil obesiť na väzenskej mikine. Napokon zomrel na druhý deň v nemocnici.

Smrť policajného exprezidenta je stále zahalená rúškom tajomstva, keďže mnohé otázky spojené s jeho smrťou údajne neboli zodpovedané. V tejto veci bola vytvorená aj nezávislá kontrolná komisia, ktorá verziu o samovražde nespochybnila. Niektorí z komisie však nesúhlasili so záverom, ku ktorému dospeli ich kolegovia.

V týchto dňoch sa tak v ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove uskutočňuje rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli k smrti 51-ročného muža. Na rekonštrukcií sa zúčastňuje generálny prokurátor Maroš Žilinka, prešovský krajský prokurátor, dozorový prokurátor, procesné strany i súdni znalci. Všetky získané poznatky majú byť detailne analyzované.

Podľa slov Žilinku bude cieľom získať jasnú predstavu o priebehu udalostí a ich vplyvov. Je presvedčený, že čoskoro sa všetci dozvieme, ako k tragédii prišlo. ,,…vrátane charakteru a mechanizmu zranení, príčin smrti zo súdnolekárskeho hľadiska, priebehu a okolnosti udalostí,“ napísal na sociálnej sieti. Odpoveď na otázku, prečo došlo k Lučanského smrti, sa však podľa generálneho prokurátora pravdepodobne nikdy nedozvieme.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3, FB/Maroš Žilinka-generálny prokurátor SR  |  Foto: FB/Maroš Žilinka-generálny prokurátor SR, Polícia SR, YT/Politikum, Aktuality.sk,

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...