Známy slovenský novinár, ktorý sa pravidelne vyjadruje ku kontroverzným politickým témam, prijal pozvanie na nedávny rozhovor. V ňom okrem iného prezradil, aký vývoj predpokladá do najbližšej budúcnosti. Je presvedčený, že na súčasnú vládu budeme ešte spomínať ako na “zlatého Matoviča”.

Známy spisovateľ a novinár Arpád Soltész prijal pozvanie na rozhovor do Aktualít s moderátorom Braňom Dobšinským. V podcaste sa vyjadril k mnohým aktuálnym politickým témam, ktoré sú hlavnými bodmi v diskusiách politikov aj verejnosti. Okrem iného vyjadril presvedčenie, že sa k predčasným voľbám na Slovensku predsa len schyľuje.

Myslí si, že prípadné voľby by skončili tak, že moc by získali spoločne strany Hlas a Smer. Nateraz je ťažké určiť, ako a kam by sa dostal Boris Kollár, ktorého mnohí nazývajú “drahá nevesta”. Soltész sa tiež domnieva, že mnoho Slovákov bude po voľbách túžiť po akejsi pomste súčasným predstaviteľom vlády a ako krajina tak smerujeme k istej forme fašizmu.

Uviedol, že namiesto hľadania konsenzu a dohody nás oveľa viac priťahuje koncept lynču a pomsty tým, ktorí nezdieľajú náš názor alebo sú priamo našimi protivníkmi. Napokon zhodnotil, že je možné, že po voľbách tak budú viacerí spomínať na súčasnú éru vlády ako na “zlatého Matoviča”. Sporným je aj Generálnou prokuratúrou použitý paragraf 363, pričom sa do sporu dostala i opozícia s Gáborom Grendelom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/SME FB/Jan Husar